3 200+ spokojných zákazníkov

Balzam Praesidiol - pomocník na ekzém a lupienku?

Balzam Praesidiol - pomocník na ekzém a lupienku?

Atopický ekzém a lupienka. Dve nepríjemné zápalové kožné ochorenia, ktoré niekedy dokážu poriadne potrápiť. Odpoveďou na to, ako uľaviť od príznakov a prispieť k lepšiemu stavu pokožky, prináša unikátny balzam Praesidiol® Revival Skin, ktorý je špeciálne vyvinutý pre potreby pokožky s ekzémom alebo lupienkou a je založený na účinných aktívnych látkach. Balzam Praesidiol® Revival Skin je vyrobený v Nemecku podľa najvyšších štandardov kvality a je dermatologicky testovaný.

Celosvetovo rozšírené kožné ochorenia: Atopický ekzém a lupienka

Atopický ekzém alebo dermatitída je jedným z najčastejších kožných ochorení, ktorého výskyt sa celosvetovo neustále zvyšuje. V Českej republike sa týka zhruba 15 až 20 % ľudí a najčastejšie postihuje deti. Medzi príznaky atopického ekzému patrí začervenanie, opuch, mokvanie a nepríjemné záchvatovité svrbenie. Pomerne častým ochorením je tiež lupienka, ktorá sa týka zhruba 1,5 až 7 % osôb v Európe aj USA, jej výskyt je častejší u žien. Lupienka, známa tiež pod odborným názvom psoriáza, je neinfekčným zápalom kože, ktorý najčastejšie postihuje kožu nad lakťami a kolenami, v oblasti krížovej kosti a alebo v štici. Základným prejavom lupienky sú vyvýšené, ostro ohraničené, červené ložiská so šupinami.

Ako uľaviť od príznakov atopického ekzému a lupienky?

V prípade atopického ekzému a lupienky lekári najčastejšie predpisujú protizápalové krémy. Tieto krémy však veľmi často obsahujú kortikoidy. Kortikoidy majú na jednej strane rýchly a silný protizápalový a proialergický účinok a zmierňujú opuch a svrbenie, ale na druhú stranu sú spojené s radom nežiaducich účinkov a preto sa neodporúča tieto krémy užívať dlhodobo. K nežiaducim účinkom kortikoidov patrí napríklad znížená imunita, migrény, poruchy zubnej skloviny, zvýšená chuť do jedla, závraty alebo ochabnutosť svalov. Prejavy svrbenia je však možné zmierniť aj niektorými krémami bez predpisu. Ľuďom s lupienkou, atopickým ekzémom aj suchou, svrbivou pokožkou sa veľmi osvedčil balzam Praesidiol® Revival Skin.

Praesidiol® Revival Skin: Účinná pomoc od príznakov bez vedľajších účinkov

Balzam Praesidiol® Revival Skin, založený na aktívnych látkach v rôznych koncentráciách, je ideálnym prípravkom na každodenné použitie. Balzam, ktorý je vhodný na pokožku tela aj na pleť, neobsahuje kortikoidy ani parfumáciu, takže je nezávadný aj pri dlhodobom používaní.

Aké sú hlavné výhody balzamu Praesidiol® Revival Skin?

  • Pomáha bojovať proti príznakom lupienky a ekzému
  • Obsahuje účinné prírodné aktívne látky
  • Je vyrobený v Nemecku podľa najvyšších štandardov kvality
  • Je dermatologicky testovaný a nie je testovaný na zvieratách
  • Neobsahuje kortikoidy ani parfumáciu
  • Je vhodný aj na dlhodobé používanie

Aké aktívne látky balzam obsahuje?

Skvelé výsledky balzam Praesidiol® Revival Skin dosahuje vďaka niekoľkým prírodným ingredienciám, ktoré sú známe pre svoje priaznivé účinky na stav pokožky.

Kyselina salicylová

Kyselina salicylová má v balzame nezastupiteľnú úlohu. Exfoliuje povrchovú vrstvu kože, čím zlepšuj prenikanie účinných látok. Kyselina salicylová naviac zvyšuje produkciu kolagénu, zlepšuje pevnosť pokožky a vyplňuje defekty v koži.

Olej z čierneho kmínu

Olej z čierneho kmínu, ktorý nesie latinské pomenovanie Nigella sativa, má potrebné antibakteriálne, protizápalové a hojivé účinky na rany a zvyšuje tvorbu kolagénu. Jedná sa o legendárny olej faraónov zo Starovekého Egypta, výnimočné účinky oleja z čierneho kmínu využívala už Kleopatra a Nefertiti. Olej z čierneho kmínu okrem vyššie uvedeného revitalizuje a zjemňuje pokožku, pomáha bojovať proti voľným radikálom a bojuje proti predčasnému starnutiu pleti.

Rastlinné oleje

V neposlednom rade balzam obsahuje tiež rastlinné oleje, ktoré obnovujú kožnú bariéru a starajú sa o to, aby bola pokožka dostatočne hydratovaná. Rastlinné oleje patria k najstarším surovinám využívaným v kozmetike a v medicíne. Vďaka svojmu prírodnému zloženiu pokožku nedráždia a obsahujú zložky, ktoré sú pokožke vlastné. Rastlinné oleje sa tiež pýšia vysokým obsahom esenciálnych mastných kyselín a kyseliny linolovej, ktorá je pre pokožku veľmi dôležitá a bez nej je pokožka suchšia a šupinatá.

Balzam sa o pokožku stará v troch krokoch

Starostlivosť o pokožku, ktorá sa nepotýka so zápalovým kožným ochorením, je s balzamom Praesidiol® Revival Skin založená na troch krokoch. V prvom kroku balzam vďaka obsahu kyseliny salicylovej odstraňuje zrohovatenú vrstvu kože, čím uľahčuje prenikanie hydratačných a protizápalových olejov. Pokožku hýčka olej z čierneho kmínu, latinsky Nigella sativa, ktorý v druhom kroku pôsobí regeneračne, eliminuje svrbenie a pôsobí tiež antibakteriálne a pokožku intenzívne vyživuje a upokojuje. Vďaka vysokému obsahu prírodných olejov balzam pokrýva vrchnú vrstvu kože a vytvára na nej nepriepustný film, ktorý zabraňuje úniku vody a prenikaniu vonkajších škodlivín. Vyskúšajte aj vy balza Praesidiol® Revival Skin Balzam, ktorý pomáha bojovať s nepríjemnými príznakmi lupienky, atopického ekzému a suchej pokožky.

Efekt Praesidiol balzamu po 3 dňoch užívania.

Bližšie informácie o produkte tu.

Sledujte nás na Instagramu

Co hledáte?

Váš košík