3 200+ spokojných zákazníkov

Kedy je najlepší čas začať používať anti-age produkty?

Kedy je najlepší čas začať používať anti-age produkty?

Prečo používať kozmetiku proti vráskam, keď vás vrásky ešte netrápia a pri pohľade do zrkadla sa radujete z vypnutej a mladistvo vyzerajúcej pleti? Pretože za niekoľko rokov budete nesmierne vďační za to, že ste proti starnutiu pleti začali bojovať včas. V akom veku teda siahnuť po anti-age kozmetike a aké produkty zvoliť?

Kedy začať používať kozmetiku proti vráskam

Kozmetické produkty proti starnutiu by ste jednoducho mali začať používať práve teraz hneď. Na to, aby ste sa začali starať o svoju pleť, totiž niekdy nie je príliš skoro. Podľa expertov pleť začína starnúť už v 20. rokoch. Preto tiež odborníci odporúčajú začať používať anti-age produkty už od 20 rokov. Koniec koncov platí, že je prevencia vždy lepšia než samotné riešenie prejavov starnutia pleti.


Vedeli ste?

Používanie prípravkov proti starnutiu ešte pred tým, než sa na vašej pleti prejavia prvé príznaky, je účinným spôsobom, ako spomaliť proces starnutia a tiež oddialiť jeho nástup.

Aké sú prvé známky starnutia pleti?

Podľa U.S. National Library of Medicine patria medzi prvé príznaky starnutia pleti:

  • Objavujú sa jemné linky a vrásky na tvári
  • Pleť je hrubá, suchá alebo svrbivá
  • Koža začína ochabovať a voľne visieť
  • Pleť sa stenčuje
  • Pokožka je krehkejšia a citlivejšia
  • Jednoduchšie sa vám tvoria modriny

Ako môžete spomaliť starnutie pleti?

Pokiaľ chcete predísť obávaným vráskam na čele alebo okolo očí a povisnutej pleti, je dôležité používať kvalitnú kozmetiku. Odborníci sa zhodujú na tom, že je väčšina príčin starnutia pleti spojená so slnením sa, takže je úplne kľúčová ochrana pred slnkom v podobe UV filtra. Úplne zásadná je tiež každodenná hydratácia pleti, ktorú zaistia správne zvolené krémy aj pravidelný pitný režim.

Prečo hľadať v zložení produktov kyselinu hyalurónovú?

Jednoznačne neurobíte krok vedľa, pokiaľ zvolíte produkty s obsahom kyseliny hyalurónovej. Podľa raduštúdií totiž práve kyselina hyalurónová, ktorá sa prirodzene vyskytuje v pokožke, redukuje vrásky a pomáha v pleti udržiavať vlhkosť.

TIP: Denný krém Ultra Lifting Cream

Sa3 Cosmetic Ultra Lifting Cream

Jedným z veľmi účinných krémov, ktoré bojujú proti vráskam a ďalším prejavom starnutia, je denný krém Ultra Lifting Cream rakúskej značky Sa3. Tento krém vďaka obsahu účinných látok, ktoré sú v kozmetike veľmi cenené (kyselina hyalurónová, Snap-8, kinetín a UV filter) vyhladzuje vrásky, osviežuje, hydratuje a chráni pleť pred škodlivým slnečným žiarením.

Mladnite, zatiaľ čo spíte vďaka nočným krémom

Starostlivosť o pleť by mala zahŕňať tiež používanie nočných krémov. Prečo? Pretože pracujú, zatiaľ čo vy spíte. Vďaka nočným krémom sa tak môžete doslova prespať k mladistvejšej pleti. Nočné krémy sú obvykle hutnejšie a výživnejšie než denné krémy a obsahujú vyššiu koncentráciu aktívnych látok.

TIP: Nočný krém Firming Night Cream

Umožnite svojej pleti, aby v noci absorbovala účinné aktívne látky a doplnila potrebnú hydratáciu prostredníctvom luxusného nočného krému Firming Night Cream. Ten obsahuje okrem kyseliny haylurónovej, látky Snap-8 (bezbolestná alternatíva botoxu) a kinetínu tiež sójový a olivový olej, ktorý pokožku vyživuje, zjemňuje a hydratuje.

Záver

“Keby som to bola vedela...“ Veta, ktorá behá hlavou množstvu žien, ktoré podcenili starostlivosť proti vráskam. Myslite na to, že pleť starne už v 20 rokoch, takže je práve teraz ten pravý čas hýčkať ju kvalitnými anti-age produktmi.

Sledujte nás na Instagramu

Co hledáte?

Váš košík